Соціальна мережа Facebook удосконалює програму, яка призвана допомагати людям, котрі розмірковують над самогубством. Про це в четвер, 29го березня, розповів Фредерік Воленс, офіційний представник Facebook, телеканалу ABC.
Воленс це пояснив наступним чином:
Ми працюємо з іншими фахівцями та інтернет-компаніями для пошуку стандартних і ефективних он-лайн методів для запобігання самогубств.
У грудні минулого року Facebook і спеціалізована громадська організація «Національний альянс із запобігання суїцидів» запустили програму, призначення якої – профілактика самогубств. Користувачі соціальної мережі в США та Канаді зможуть, заповнивши спеціальну форму, повідомити о суїцидальних думках своїх друзів. Після «заявки» потенційній жертві самогубства прийде повідомлення із закликом подзвонити за номером гарячої лінії або розпочати в он-лайн чаті розмову з антикризовим фахівцем.
Найчастіше люди, котрі воліють звести рахунки із життям, залишають відповідне повідомлення на Facebook. Прикладом цього може послужити випадок, який трапився 18го березня. Клер Лін, мешканка Тайваню звела рахунки із життям в свій день народження. Тоді їй виповнився 31 рік. Вона спілкувалася в чаті одразу з дев’ятьма друзям. При цьому Клер описувала їм, як вона в закритій кімнаті вмирає від задухи. Друзі її благали відкрити вікно, проте ніхто не викликав поліції.
Цей випадок, нажаль, є не єдиним. Один з випадків самогубства, який звернув міжнародну увагу, стався ще в 2010 році. 18річний американський студент Тайлер Клемент покінчив із собою. А за декілька хвилин до цього він залишив на Facebook повідомлення наступного змісту:
Збираюся стрибнути з моста Джорджа Вашингтона[1]. Вибачте
Як зазначив Фредерік Воленс:
Facebook налічує більше 850 млн. зареєстрованих користувачів. Це дає нам величезні можливості в питанні надання допомоги тим, хто її дійсно потребує.
Воленс не повідомив про те, з ким саме співпрацює Facebook. Проте зазначив, що це кращі інтернет та технологічні компанії.
Facebook – не єдина інтернет-компанія, яка впровадила програми профілактики суїцидів. Так, найбільший світовий пошуковик Google також бореться за життя потенційних самогубців. При запитах від користувачів із США та Канади, що містять слово «самогубство», над результатами пошуку з’являється напис «Потрібна допомога?» і телефон гарячої лінії антикризової служби.
За даними американського Фонду щодо запобігання суїцидів, щодня самогубства здійснюють близько 100 жителів США.
? [1] Міст в Нью-Йорку