Перший з синтезованих близько століття тому вітамінів так і був названий вітаміном В1. Також вітамін В1 відомий як тіамін. Цей найважливіший вітамін бере участь в обмінних процесах і підтримує нормальну діяльність нервової системи. Дія вітаміну B1 в організмі людини полягає і в його здатності регулювати процеси вуглеводного обміну. Він розщеплює складні вуглеводи і полегшує процес їх засвоєння і трансформації.
Основним фактором ризику недостатності вітаміну B1 вважається алкоголізм. Однак і люди, котрі у великих кількостях вживають каву і чай, також ризикують «розгубити» цей дорогоцінний вітамін. Пов’язано це з тим, що ці напої мають сечогінний ефект – виводять з організму рідину з водорозчинними вітамінами (особливо В1). Слід знати, що потреба у вітаміні В1 також збільшується при тривалому стресі, тривалій діареї (проносі), лихоманці і курінні.
Якщо ви виявили у себе хоча б 4-5 з перерахованих вище симптомів, то кращім буде насторожитися – схоже, організм уже попереджає про гіповітаміноз вітаміну В1. Вам необхідно звернути особливу увагу на свій харчовий раціон, включивши в нього такі продукти
- м’ясо
- нирки
- печінка
- мозок
- яєчний жовток
- кисломолочні продукти
- горіхи і зелень
- хліб житній і пшеничний грубого помелу
- пивні дріжджі
Непоганим джерелом тіаміну є також спаржа, гриби, шпинат, насіння соняшнику, тунець, зелений горошок, помідори, баклажани і брюссельська капуста.
В обов’язковому порядку необхідно різко обмежити (а ще краще повністю виключити) прийом спиртних напоїв. Ну а при вираженій нестачі «першого вітаміну» важливо нормалізувати функцію кишечника, почати прийом тіаміну. Зверніть увагу, найчастіше справжній дефіцит вітаміну B1 виникає у людей, що зловживають алкоголем.