Французько-єгипетській археологічній групі вдалося знайти докази правління одного із самих загадкових фараонів сімнадцятої династії.
Почалося все з того, що єгиптологи з CNRS (Національний центр наукових досліджень – провідна наукова установа Франції) під час своїх розкопок в храмі Птаха, частини комплексу Карнак, що розташований в Єгипті на східному березі Луксора, знайшли двері з вапняку. Пізніше було з’ясовано, що ці двері належали до адміністративної споруди часів правління XVII династії фараонів, які правили в період між 1634 і 1543 рр до н.е.
На двометровій плиті, вага якої складає тонну, археологи знайшли стародавні символи. Ієрогліфи повідомляли про те, що будова присвячувалася богу Ра. Вчені також повідомили про те, що указ побудувати цю споруду віддав фараон Сенахт-ан-Ра.
Раніше історикам зустрічалося це ім’я тільки в 3х документах. Ці документи було складено приблизно через одне чи два століття після його правління. Проте, в цих документах поряд із іменем не зазначалося титулу. До того ж не було знайдено ні присвячених цьому фараонові яких-небудь пам’ятників, а ні його могили. Тепер з упевненістю внести ім’я Сенахт-ан-Ра (можливі варіації Сенахт-нра, Сенахтенра, Секенен-Ра) до списку древніх царів Єгипту.
Вченим вдалося визначити, що монументальні ворота було збудовано з блоків вапняку, доставлених в Луксор з міста Тора (сучасного Хелуана), розташованого на південь від Каїра.
У той час поселення перебувало під владою гіксосів, кочових скотарських племен з Передньої Азії. Вони проникли в Єгипет і панували в долині Нілу понад століття. Час їхнього правління називають Другим перехідним періодом (1664-1569 до н.е.).
Пізніше гіксоси були вигнані з Єгипту Камосом, останнім царем сімнадцятої династії, і його братом Яхмосом I, першим царем вісімнадцятої династії.
Дослідники мають намір продовжити розкопки в храмовому комплексі Карнак. Фахівці вважають, що він таїть в собі ще багато секретів давнини. Можливо, в істориків незабаром з’явиться більше інформації про фараонів сімнадцята династії. Адже послідовність владарювання царів, а також час їх правління залишаються невизначеними до сих пір.