Якщо припустити, що жінки і чоловіки мають здатність до взаєморозуміння і переживання за інших людей, то виявляються ці якості по-різному. Чоловікам легше співпереживати чужим позитивним емоціям, тоді як жінки схильні до емоційного «негативу».
Доказом цієї гіпотези служить експеримент, проведений групою психологів з Гарварда (США). У ньому брали участь 156 пар. Кожному партнеру запропонували відтворити в пам’яті епізод з життя, який засмутив його або партнера. Вчені записували спогади та пов’язані з ними емоції. Потім іншому партнеру запропонували описати ті відчуття, які відчувала його «половинка» під час запису ролика. Виявилося, що для чоловіків зв’язок з партнером більшим ступенем виражається позитивними емоціями. Про негативні вони намагаються не згадувати і не надають їм значення. Для жінок же на першому місці стоїть розуміння негативних емоцій партнера.
На відміну від чоловіків, представниці слабкої статі не бояться чужого «негативу». Однак висновок можна зробити один: забарвлення емпатії не має значення. Головне – розуміти один одного.