Одна справа влити в себе 10 келихів пива за вечір – це може кожен. Інше – виразно розповісти хоча б декілька цікавих байок про улюблений напій.
Байка №1. У Сьєрра-Леоне в пиво опускають здобуті діаманти – щоб вивчити, як вони відображають світло і з’ясувати достовірність каменів.
Байка друга. Шматки глини з Месопотамії доводять, що пиво у древніх шумерів варили в основному жінки – і це було однією з найбільш шанованих професій.
Байка третя. Стародавні жителі Вавилона (шумери, які з’явилися за 6 тис. років до нашої ери) являються найпершими пивоварами в історії. Вони так любили випити, що пивовар, який зіпсував рецептуру, підлягав втопленню. Як правило, в тій же бочці, яку він запоров.
Байка четверта. Вікінги вірили, що в Валгалле їх чекає коза, з вимені якої ллються нескінченні потоки пива.
П’ята байка. Рекорд швидкості по випиванню пива до сих пір належить Стівену Петросіно. У 1977 році він випив літр пінного напою всього за 1,3 секунди!
Шоста байка про пиво. Коли впав улюблений дирижабль Адольфа Гітлера, фюрер, на жаль, не загинув. Залишилася в живих і пляшка Lowebrau, яка подорожувала на борту Гінденбурга в далекому 37-му році. Зовсім недавно її продали з молотка за 15 тісяч доларів.
Байка сьома. Кожен житель планети в середньому випиває 27 літрів пива в рік. Найшвидший ріст споживання пива спостерігається в Китаї, Індії, В’єтнамі та Бразилії.
Байка про пиво № 8. Японці в 2005 році з’ясували, що слабоалкогольне пиво здатне запобігати раку.
Дев’ята пивна байка. Сухий закон у США тривав 13 років і 10 місяців. Потім президент Рузвельт сказав: “Що потрібно Америці сьогодні – так це випити”.
Байка десята. У Радянському Союзі виробляли 341 марку пива! У кожної союзної республіки були свої пивзаводи, які робили по кілька видів пінного напою.