В 2011 році у доларових мільйонерів вперше за останні три роки знизився рівень їхнього багатства. Проте кількість самих багатіїв збільшилася майже на 1%, точніше – на 0,8%, і зараз становить 11 млн. чоловік. Стало про це відомо завдяки найбільшому канадському банку Royal Bank of Canada та французькій консалтинговій компанії Capgemini, котрі опублікували відповідні дані в своєму дослідженні World Wealth Report-2012.
Минулого року сумарний капітал багатіїв зменшився на 1,7% і склав 42 трлн.$. Автори дослідження зазначають, що за останні роки, а саме починаючи з 2008го року, це перший спад. Тоді показник зменшилися на 19,5%. Якщо порівнювати зміни з минулими роками, то в 2010му товстосуми загалом збільшили свої статки на 9,7% та довели аж до42,7 трлн доларів. Так ось, вернемося до показників і статистики 2011 року. Отже, як зазначають автори дослідження, минулий рік в порівнянні з останніми 15 роками став 2м за волатильністю1 .
В Японії, Німеччині та США проживає найбільше мільйонерів, а саме – більше половини. Азіатсько-Тихоокеанський регіон вперше за 16 років складання рейтингу посів перше місце серед інших регіонів. В цьому регіоні перебуває 3 мільйона 370 тисяч володарів статків, які перевищують один мільйон доларів США. В той же час Північна Америка – минулий лідер – зайняла другу сходинку, тут перебуває 3,35 мільйона багатіїв-мільйонерів. Проте, якщо порівнювати сумарний обсяг статків, то Північна Америка попереду, оскільки нараховує 11,4 трлн доларів, в той же час Азіатсько-Тихоокеанський регіон зайняв 2ге місце з досягненням в 10,7 трлн доларів.
А якщо порівнювати із швидкістю зростання кількості мільйонерів, то найшвидший ріст показала Бразилія із показником в 6,2%.
1 Волатильність ? або мінливість являється статистичним показником, який відображає мінливість доходу чи ринкової ціни. В управлінні фінансовими ризиками даний фінансовий показник являється одним із найважливіших. Волатильність відображає ризик від використання фінансового інструменту за заданий проміжок часу.