Деякі роботи підвищують ризик розвитку серцево-судинних хвороб в рази.
Малорухливий робочий день в офісі, стреси, робота понаднормово – все це негативно позначається на стані вашого серця.
Офісні співробітники. Люди, які проводять майже весь робочий день сидячи, більш схильні до серцевих хвороб, ніж ті, кому доводиться більше рухатися з службових обов’язків. Тривале сидіння призводить до зниження чутливості до інсуліну і падіння рівня ферментів, що відповідають за спалювання жирів.
Не додає здоров’я і понаднормова робота. Ті, хто працює 11 і більше годин на день, на 67% частіше страждають від хвороб серця, ніж люди з нормованим робочим днем, показують дослідження.
Працівники служб порятунку. Робота, що поєднує довгі періоди неактивності зі стресовими ситуаціями, також дуже небезпечна для серця. Так, серед причин смерті на робочому місці серед поліцейських і пожежників 22% і 45% відповідно – це саме серцево-судинні захворювання. Довгі години роботи, харчування фастфудом, стрес, схильність впливу шкідливих хімічних викидів – все це не сприяє оздоровленню.
Водії автобусів. Ці працівники – перші у списку гіпертоніків, говорить Пітер Шналл, професор медицини Університету Каліфорнії. Причиною розвитку підвищеного кров’яного тиску є сидячий спосіб роботи і вантаж відповідальності за безпеку пасажирів, який призводить до розвитку хронічного стресу. Крім підвищеного тиску, водії також страждають від високого рівня холестерину і зайвої ваги.
Позмінна робота (лікарі, медсестри, охоронці тощо). Робота по змінах призводить до порушення природних ритмів організму, що в результаті позначається на рівні цукру до крові і тиску. До того ж ті, хто працює в нічні зміни, набагато частіше курять, а це також сприяє розвитку хвороб серця. А нестача сну (5-6 годин замість належних 7-8) вкорочує життя на кілька років.
Бармени. Працівники барів і ресторанів, в яких не діє заборона на куріння, змушені щодня вдихати клуби сигаретного диму, що дуже шкідливо для серця і судин. Пасивне куріння в кілька разів збільшує ризик інфаркту, кажуть лікарі.
Будівельники тунелів і мостів. Дослідження, проведене сердь 5 тисяч нью-йоркських будівельників мостів і тунелів, показало, ці люди на 35% частіше вмирають через проблеми з серцем. Причина очевидна, кажуть лікарі, адже такі робочі вдихають занадто багато чадного газу.