Як показують дослідження Національного інституту вивчення старіння в Балтіморі (США) один день голодування продовжує життя.
Вченим вдалося з’ясувати суть тактики захисту від дегенеративних станів мозку, таких як хвороба Паркінсона і Альцгеймера. Для цього треба тільки робити для себе один чи два рази на тиждень розвантажувальні дні. При цьому потрібно повністю утримуватися від вживання їжі. Як стало відомо науковцям – тривалість життя збільшує обмеження калорій. Але це, поки що, стосується тільки мишей та щурів. Як передбачають ті ж науковці, такий самий ефект можна спостерігати і серед людей. Але перевірити цю теорію поки що досить важко.
Професор Марк Меттсон, автор цього дослідження, вважає що може піти на користь мозку людини скорочення калорій. Проте таке обмеження в їжі важко назвати гарним способом забезпечення вищезгаданого захисту. Саме тому подібний пост має бути водночас строгим і коротким.
Професор Меттсон з цього приводу висловлює наступне:
Найкращою тактикою буде не постійний пост, а чергування.
Тобто режим харчування, при якому в один день ви не їсте взагалі ніякої їжі, а в інші вживаєте стільки продуктів, скільки вам захочеться. Справа в тому, що при різкому скороченні надходження в організм калорій в людському мозку активуються ті зони, які найчастіше страждають при нейродегенеративних станах, яким є хвороба Альцгеймера.
Це відкриття було озвучено на зустрічі Американської асоціації прихильників наукового прогресу (American Association for the Advancement of Science), яка пройшла у Ванкувері.