Через кілька тижнів після появи в зграї нового альфа-самця самки мавп-гелад спеціально переривають свою вагітність. Це допомагає їм уникати поїдання новонароджених малюків новим лідером, заявляють біологи з США.
За поведінкою самок гелад вчені з Мічиганського університету спостерігали протягом п’яти років. Виявилося, що в їх популяції, як і серед гризунів, присутній ефект Брюс. Цей феномен відкрила Хільда Брюс, зоолог з Великобританії, в шістдесятих роках минулого століття. Мавпи виношують плід близько шести місяців. Якщо в зграї з’являється новий ватажок, він прагне запліднити всіх самок. Дитинчата, народжені від попередника, будуть знищені альфа-самцем. Тому 80% вагітних самок позбавляються від плоду, навіть перебуваючи на останніх термінах. Інформацію про стан мавп вчені отримували, аналізуючи гормони естрогену, що міститься у фекаліях.
Біологи вважають, що подібні «аборти» економлять сили самок на виношування дитинчат, які будуть вбиті. Крім того, скорочується термін між вагітностями, що дозволяє народити більшу кількість дитинчат.