Україна має намір інвестувати в будівництво Транскаспійського газопроводу близько 790 мільйонів євро. Однією з умов інвестування являється включення в проект відгалуження до терміналу зрідженого природного газу (СПГ-термінал). Цей термінал знаходиться в грузинському порту Кулеві. Результатом цієї угоди буде збільшення обсягу перевалки з десяти до двадцяти мільярдів кубометрів газу на рік, які будуть проходити через термінал в Кулеві.
Український уряд, як відомо в даний час, вже офіційно повідомив Азербайджан і Туркменію про бажання прийняти участь в реалізації цього проекту. Україна має намір інвестувати десять відсотків від загальної вартості проекту, який оцінюється в 7.9 млрд євро. Великі українські інвестори і НАК «Нафтогаз Україна» нададуть кошти на будівництво.
До речі, США та Європейський Союз безпосередньо сприяють будівництву Транскаспійського газопроводу. Окрім того Транскаспійський газопровід повинен стати частиною «Південного газового коридору». В свою чергу, цей «коридор» покликаний в обхід Росії розподілити маршрути та джерела енергетичних поставок до Європи. Також до лав проекту «Південного потоку» входять такі газопроводи, як «Білий потік», Nabucco, Трансадріатіческій а також ITGI (газопровід Туреччина-Греція-Італія). Також передбачається, що за допомогою Транскаспійського газопроводу буде постачатися газ для трубопроводу Nabucco. Проте Євросоюз сумнівається в економічної доцільності створення Nabucco. Через це декілька разів переносився терміни початку реалізації даного проекту.
Як відомо, Туркменія вже веде переговори про вихід на європейський газовий ринок. Ось тільки для цього країна не сильно прагне використовувати російську газотранспортну систему (ГТС). Туркменія більше зацікавлена в будівництві Транскаспійського трубопроводу, який проходитиме в обхід Росії – через Азербайджан.
До речі, ще зовсім недавно повідомлялося, що Україна і Туркменія домовилися про постачання газу. Щоб його отримати, без російської ГТС не обійтися. Це єдиний спосіб поставки, проте Росія в ньому не зацікавлена. Тому в якості альтернативи розглядається Транскаспійський газопровід, який поки що існує лише на папері, але активно лобіюється Штатами і Європейським Союзом.