Житла для вболівальників – вистачить. На Євро-2012 до України і Польщі приїде майже півтора мільйона футбольних фанів. Українські туроператори-партнери “Євро” запевняють: готельним сервісом іноземці будуть задоволені. Нині підписано контракти із власниками квартир, де розселятимуть гостей. Також для них готують студентські гуртожитки й наметові містечка.
Ця квартира у центрі Донецька під час Євро-2012 називатиметься апартаментами. Господиня приховує обличчя, бо житло іноземним уболівальникам здаватиме в обхід податкової. Дешево.
Ірина, жителька Донецька:
– По тридцать евро с человека – это приемлемая цена для таких условий. И мне хорошо, и людям неплохо. В принципе, с этих денег ничего не останется, если официально налоги платить.
На чемпіонаті Ірина хоче заробити дві тисячі євро. Схожі гроші – 25-30 євро братимуть офіційно за місця в наметових містечках. Кілька таких з’явиться у Києві. Селитимуть туркомпанії вболівальників і у студентських гуртожитках. Обіцяють сервіс не гірший за готельний.
Дмитро Заруба, президент Асоціації готелів і ресторанів:
– Сервис-менеджеры в общежитиях, администраторы – это будут люди, которые являются волонтерами, сотрудниками этих учебных заведений с обязательным знанием английского языка для того, чтобы решать проблемы, которые могут возникнуть, или помочь в обслуживании клиентов.
Бронювати місця туристичні компанії радять в офіційних партнерів “Євро”. Ті, принаймні, не змінюють умов броні. На відміну від деяких готелів, які підвищуватимуть ціну залежно від попиту на номери.
Андрій Ставенко, керівник проекту з розміщення вболівальників туристичної компанії:
– На різних порталах продають уболівальнику. Через 3 місяці, зрозумівши ажіотаж, починають вимагати від вболівальника доплатити вартість, яка перевищує 300% від того, що він вже заплатив. Якщо він не заплатить цю вартість, вони пропонуть йому повернути кошти і потім продають втричі дорожче.
Організатори “Євро” в Україні порахували: вісімдесят відсотків уболівальників шукатимуть бюджетне житло. Саме на такі оселі й робитимуть ставки офіційні оператори. Самі ж кажуть: ціни на готелі в Україні часто перевищують європейські у кілька різів. В оргкомітеті Євро-2012 переконують: висока вартість – особливість кожної події світового масштабу.
Маркіян Лубківський, директор організаційного комітету “Євро-2012 Україна”:
– Ми в цьому плані не є унікальними. Так само були нарікання і на олімпіаду у Пекіні. Хоча це не є виправданням, але це є певною тенденцією. Зрозуміло, що якщо у країні відбувається певна спортивна подія, ціни зростають. Але всьому є межа.
Щоб ціни не кусалися, а сервіс був адекватним – офіційні продавці апартаментів радять не довіряти “сірим” орендодавцям. Ті ж, своєю чергою, повним ходом готуються до прийому гостей. У будинку, де Ірина з Донецька здаватиме квартиру європейцям, у трьох десятках квартир терміново роблять ремонт. Задля комфорту вболівальників.