Більше третини росіян вважають, що керівництво МВС може, але не хоче боротися з беззаконням в поліції, і відчувають занепокоєння і тривогу, якщо до них звертаються представники правоохоронних органів. Про це свідчить опитування фонду «Громадська думка».
Тема зловживання повноваженнями з боку співробітників правоохоронних органів знову опинилася в центрі уваги суспільства та ЗМІ після недавнього НП у відділі поліції «Далекий» в Казані. Там, за версією слідства, поліцейські до смерті закатували затриманого. За даними дослідження, про НП в казанському відділі поліції знають 63% респондентів. Ще 20% щось чули про це, 16% вперше дізналися про інцидент в ході опитування.
На думку 38% росіян керівництво МВС може, але не хоче боротися з беззаконням в поліції. При цьому 18% респондентів заявляють, що в МВС не хочуть і не можуть з цим боротися. Ще 10% вважає, що відомство хоче і може успішно боротися з беззаконням в поліції, а 19% – хоче, але не може.
Згідно з опитуванням соціологів, 37% росіян відчувають занепокоєння і тривогу, якщо до них звертаються співробітники поліції. В липні 2008 року занепокоєння виказало лише 22% опитаних росіян. Не відчувають таких хвилювань 52% на противагу 67% в 2008 році.
Чверть респондентів (24%) вважає, що в їх відділенні поліції за місцем проживання подібні знущання над затриманими, як в Казані, відбуваються рідко. При цьому 20% вважають, що такі випадки бувають часто, а 15% заперечують таку можливість.
Опитування проведене 24-25 березня в 100 населених пунктах за участю 1500 респондентів.