Міністр освіти Росії Андрій Фурсенко висловлюється стосовно кількість випускників шкіл в Удмуртії:
Скорочення абітурієнтів характерно не тільки для Удмуртії. Приблизно така ж картина у всій Росії.
Якщо в 2007 році у ВУЗи Росії надійшли 7,5 млн студентів, то сьогодні їх уже 6,5 млн. За словами міністра освіти Андрія Фурсенко, в найближчі два роки Росія втратить ще приблизно одного мільйон студентів. І до 2020 року їх кількість збільшуватися не буде. А це означає, що вузівські викладачі втратять приблизно третину свого навантаження.
Ми повинні придумати, яким чином ми можемо запропонувати нову роботу нашим викладачам. Це може бути робота в сфері науки або в якихось нових освітніх секторах, наприклад, в освіті дорослих. Або ми повинні ставити питання про те, що викладачі, які сьогодні недостатньо завантажені, повинні будуть піти з освіти.
Крім того, Фурсенко сказав і про якісні зміни викладацького складу вищої школи:
Коли ми говоримо, що підвищуємо зарплату, ми якось не пов’язуємо це з питанням підвищення продуктивності праці. Ми не повинні забувати, що, за оцінками, темпи зростання продуктивності праці в країні нижче, ніж в середньому по світу, і від системи освіти залежить, щоб ця тенденція була змінена. Якщо випускник ВУЗу не потребує перенавчання, а може відразу ж вписатися у виробничий процес, в процес творчий, – його викладач заслуговує високої зарплати. Може, навіть і більшої, ніж було запропоновано Володимиром Путіним.
До речі, ще 13 лютого прем’єр-міністр Путін заявив в одній зі своїх статей, що середня зарплата викладачів, лікарів, учених і працівників сфери культури до 2018 року буде доведена до 200% від середньої по економіці.
Крім того, під час відвідування Удмуртського держуніверситету, Андрій Фурсенко побував на будівництві міжвузівської бібліотеки. Будівля бібліотеки, яка будується аж з 1993 року, майже готове – на решту роботи з федерального бюджету виділено ще 200 млн рублів. А ось про фінансування «начинки» попросили міністра.
Згідно слів Фурсенко:
Ми домовилися з Олександром Олександровичем Волковим, а також з ректором УДГУ Семеном бунтові, що в найближчі два роки бібліотека буде добудована і обладнана. Принципово, щоб це була дійсно міжвузівська бібліотека, а не бібліотека одного вузу. І щоб вона була також центром дистанційної освіти. У цьому сенсі витрати себе в повній мірі виправдають.