На витягнутій ніжці розташовується овальне утворення, що нагадує бутон, тому палеонтологи назвали його “тюльпаном”.
Палеонтологи виявили невідому науці істоту, яка жила в доісторичному океані 500 млн років тому.
Скам’янілі останки небаченого створіння відкопали в знаменитій формації Берждесс-Шейл, розташованій у Канадських скелястих горах, яка вже не перший раз радує вчених унікальними зразками кембрійської фауни.
Цього разу знахідка поставила дослідників у глухий кут. Фахівці поки не можуть сказати, предка якої тварини чи рослини вони відкопали.
Неймовірне створіння на вигляд нагадує квітку. На витягнутій ніжці розташовується овальне утворення, що нагадує бутон, тому палеонтологи між собою назвали його “тюльпаном”, а офіційне ім’я присвоїли Siphusauctum gregarium.
У довжину древній мешканець океану складає всього 20 сантиметрів. Але, імовірно, це була примітивна тварина, а не рослина. Можливо, що дивовижна істота була одночасно і тим, і іншим, констатують вчені.
Зазначимо, найбільше науковців вразив спосіб харчування Siphusauctum gregarium. У своєрідному бутоні є маленькі отвори, через які істота всмоктувала воду, а потім відфільтровувала її.
Живильні речовини залишалися для перетравлювання, а вода виходила назад. Такий тип харчування не був характерний для жодної з відомих тварин кембрійського періоду.